Zenmate Eklentisi ile Yasaklı Sitelere Girmek

 Zenmate Eklentisi ile Yasaklı Sitelere Girmek

Google chrome internet tarayıcısının bu eklentisi sayesinde erişime engellenmiş sitelerin hepsini girebileceksiniz. Yapmanız gereken google chrome zenmate eklentisini kurmak ve aktif hale getirmek.

Not: Google chrome internet tarayıcısı ile çalışmaktadır. Diğer internet tarayıcılarında denemeyin.

Kurulumundan kısaca bahsetmek istiyorum!

Öncelik şu linke tıklayın  Karşınıza aşağıdaki gördüğünüz kısım gelecek “Ücretsiz” yazan butona tıklayın.

Zenmate

Yukardaki kırmızı ile belirttiğim ücretsiz yazan butona tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki menü gelecektir.

Zenmate

Kırmızı ile belirttiğim “Ekle” butonuna tıklayın eklenti yüklendikten sonra email adresinizi yazmanız için bir siteye yönlendirileceksiniz. Karşınıza aşağıdaki kısım gelecek.

Zenmate

Email adresinizi yazdıktan sonra “Get secured now” butonuna tıklayın. Karşınıza gelen “Go it” yazan butona tıklayın. Zenmate eklentisi kurulmuştur artık sağ üst köşede yeşil bir kalkan göreceksiniz o zenmate eklentisinin kurulmuş ve aktif olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki görmüş olduğunuz resimdeki gibi…

Zenmate

Zenmate eklentisini istediğiniz zaman devre dışı veya aktif hale getirebilirsiniz. Zenmate eklentisine tıklayın.

Zenmate

Yukardaki kırmızı alan ile belirttiğim kısım zenmate eklentisinin aktif ve devre dışı seçenek kısmı şuan gördüğünüz gibi aktif. Devre dışı bırakmak istediğiniz takdirde tıklamanız yeterli olacaktır.

Evet yukardaki resimde kırmızı alan ile belirttiğim kısım hangi ülkenin ip adresi ile bağlanmak istiyorsanız o ülkeyi seçebilme imkanı tanımakta fakat ülke sayısı pek fazla olmasada işini iyi yapan bir eklenti olduğu kesin.

Zenmate

Zenmate eklentisinde bulunan ülkeleri yukardaki resimde görüyorsunuz. Kırmızı ile belirttiğim ülkenin ip adresi ile sitelerde sorunsuz bir şekilde gezinme imkanı sunmaktadır.